Керівник закарпатського БЮТу каже, що Закарпаття недоотримає 85,6 млн. грн.

Через те, що 11 липня депутати Верховної Ради не проголосували за урядовий проект змін до Держбюджету України, Закарпатська область втратила 85,6 мільйони гривень, про це у середу на прес-конференції в Карпатському інформаційному агентстві повідомив керівник фракції Блоку Юлії Тимошенко в Закарпатській обласній раді Андрій Сербайло.

Зокрема область втрачає 34,5 млн. грн. дотації для введення третього етапу єдиної тарифної сітки та придбання продуктів^ 11,3 млн. грн. субвенції на соціально-економічний розвиток^ 9,7 млн. грн. на будівництво, реконструкцію, ремонт автомобільних доріг комунальної власності^ 20,2 млн. грн. субвенції на соціально-економічний розвиток міст районного значення та селищ міського типу – районних центрів^ 4,4 млн. грн. інших субвенцій^ 1,4 млн. грн. збору за забруднення навколишнього природного середовища^ 3,9 млн. грн. збору з власників транспортних засобів.

„11 липня у Верховній раді відбулися дві знакові події, — зазначив А. Сербайло. — По-перше, те що Парламент відмовився висловити недовіру Уряду, є перемогою здорового глузду й поразкою Партії регіонів та Секретаріату Президента, а по-друге, не прийняття змін до бюджету — це втрата для всієї країни”. Цікаво, що за зміни до бюджету не голосували два депутати від Закарпаття Ігор Кріль та Василь Петьовка, відтак є очевидним, що політичні авантюри для них важливіші, ніж розвиток рідного краю.

Показовим також є той факт, що Президент, який є гарантом Конституції вже вкотре дозволив собі порушити Основний Закон країни й за добу до розгляду урядового проекту змін до бюджету вніс на розгляд ВР свій проект (за Конституцією проект бюджету на розгляд Парламенту має право подавати тільки Уряд). „Якби Віктор Ющенко справді хотів зробити свої корективи до урядового проекту змін до бюджету, то він міг це зробити щонайменше трьома законними шляхами: через своїх міністрів в Уряді, через депутатів від НУНС у Парламенті й, зрештою, наклавши вето на вже ухвалений бюджет, однак він цього не зробив”, — зазначив БЮТівець. Натомість внесення Ющенком свого проекту спричинило ситуацію, коли жоден з проектів не було ухвалено. Як наслідок, урядовий проект набрав 216 голосів, а президентський — 58. Відтак, обидва проекти були направлені на доопрацювання, і відповідальність за це лежить не тільки на депутатах, які не голосували, але й на Президентові.

Загалом через провал голосування за зміни до Держбюджету-2008, економіка та громадяни України недоотримають 30,4 млрд. гривень.

Прес-служба Блоку Юлії Тимошенко в Закарпатській області

admin