Громадяни Молдови створюють проблеми

Двох громадян Республіки Молдова затримали учора прикордонники застави «Кам’яниця» Чопського загону у Закарпатті. Оперативно-пошукова група виїхала на місце після того, як місцеві жителі повідомили на заставу про появу поблизу словацького кордону чужинців. Шукачів кращої долі спіймали за півтора кілометра від лінії рубежу.
Слід зазначити, що вихідців із сусідньої держави українські прикордонники затримують мало не щодня. Лише за минулий тиждень 40 з них незаконно порушували кордон.
Підбивши підсумки першого півріччя 2008 року, Державна прикордонна служба України змушена констатувати, що ось уже протягом тривалого часу серед порушників українського прикордонного законодавства громадяни Молдови впевнено тримають пальму першості. Так, із 5 тисяч затриманих прикордонниками за незаконне перетинання державного рубежу осіб понад тисячу виявилося саме молдовськими підданими. 1458 осіб було затримано за порушення правил перебування в нашій країні, 714 – порушили прикордонний режим та режим у пунктах пропуску, 1189 – мали недійсні, підроблені та несправні документи. 21 одиниця зброї, 2,18 кілограма наркотиків та 1403 боєприпасів, вилучених прикордонниками із січня по липень нинішнього року, належали саме громадянам Республіки Молдови. Однак найбільше правоохоронців турбує ситуація із нелегальною міграцією, адже із трохи більше 17 тисяч затриманих та не пропущених в Україну незаконних мігрантів близько 5 тисяч виявилися громадянами Молдови, що вирішили шукати кращої долі у чужих краях.

admin