Епідемічна ситуація в області стабільна

Рівень загальної інфекційної захворюваності знизився на 18,1% та у 1,4 рази нижче середнього по державі. Ситуація з гострими кишковими інфекціями та з кору стабільна. Випадки захворюваності на черевний тиф, дифтерію, малярію, коклюш, гемофілійну інфекцію не зареєстровані.


Складною цього року була ситуація з епідемією грипу. По медичну допомогу звернулися 40711 осіб, що складає 3,2% від загальної кількості населення. Орієнтовані збитки від захворювання грипом та ГРВІ в період епідемії в області склали 10 млн. грн.


За 6 місяців 2008 в порівнянні з аналогічним періодом минулого року зареєстровано зниження рівня захворюваності на туберкульоз на 4,9 %, проте даний показник залишається високим.


Говорилося і про ситуацію з продовольчими ринками. Всього в області функціонує 47 агро-продовольчих ринків. Із них 19 не відповідають вимогам ветеринарно-санітарного законодавства. З 2007 року діє 10 постанов про призупинення діяльності ринків, із них 7 – не виконані, а 3 виконані частково. В свою чергу, санітарно-епідеміологічна станція проводить постійний контроль зареєстрованих точок продажу, але вона не несе відповідальності за якість товару придбаного “з рук”.


До слова, в санепідемстанції занепокоєні ситуацією зі щепленнями. В зв’язку з великою кількістю негативних публікацій проти щеплень, за останній рік від вакцинації відмовилося близько семиста чоловік.Віра Власенко, для Clipnews

admin