Аби не потрапити в рабство, треба шукати легальну роботу

Тренер — голова Закарпатської громадської організація “Веста” Інна Сабадош наголошувала на актуалізації проблеми торгівлі людьми, як одним із наслідків нелегального працевлаштування, а також давала рекомендації й поради для тих, хто збирається працювати за кордоном.
Щоб не потрапити в таку халепу як рабство, насамперед треба переконатися, чи є запропонована робота легальною. Якщо робітнику пропонують дійсно легальну роботу, то в нього вимагатимуть дійсний закордонний паспорт, в’їзну візу, трудову угоду (контракт) із закордонним роботодавцем, дозвіл на працевлаштування (який зазвичай видається органом працевлаштування країни, де людина буде працювати) або дозвіл на перебування (зазвичай видається органами внутрішніх справ або посольством).
Також тренер надала поради, необхідні для безпеки заробітчанина.
Насамперед треба мати угоду підписану з іноземним роботодавцем (не фірмою посередником!) до оформлення візи в посольстві. Треба зареєструватися у своєму посольстві і повідомити про працевлаштування, а також ім’я та адресу свого роботодавця. “Не вірте, якщо хтось обіцяє вам можливість виїхати й шукати роботодавця за кордоном або вже за кордоном підписати трудову угоду — найчастіше це означає, що ви працюватимете нелегально або опинитесь в рабстві”, — зазначила І. Сабадош.

Clipnews

admin