На вихідних Закарпаття потерпатиме від сильної спеки. Будьте обережні

Зважаючи на тривалу спеку, Управління ДСНС України у Закарпатській області звертається до мешканців і гостей краю з проханням подбати про особисту безпеку, а також захистити місцевість від загорань. Через високі температури ситуація з пожежами в екосистемах набула загрозливого характеру. Із початку року на території краю вже 536 разів палали суха трава й чагарники, внаслідок чого вигоріло понад 580 гектарів рослинності. Це негативно впливає на довкілля, адже вогонь знищує родючий шар ґрунту. Крім цього, на подібних пожежах люди можуть травмуватися чи втратити роками нажите майно. Відтак рятувальники наполегливо радять закарпатцям не спалювати суху рослинність (стерню, бур’яни, смітники, суху траву і т.ін.) й утримуватися від відпочинку поблизу лісових масивів, особливо влаштування пікніків із розведенням багаття.

У спекотну погоду чимало людей прагнуть провести дозвілля поблизу водойм. Утім такий відпочинок нерідко завершується трагедією. Протягом 2015-го на водних об’єктах області загинули вже 27 людей, тоді як за весь 2014 рік було зафіксовано 26 летальних випадків. Трагічних наслідків купання можна уникнути, якщо дотримуватися елементарних правил поведінки на воді.

Перш за все, обирайте для купання спеціально відведені та обладнані місця, у крайньому разі – чистий пологий берег. Відпочивайте на воді вранці й ближче до вечора, коли сонце гріє, але немає небезпеки перегрівання. Не купайтеся відразу після прийому їжі та в нетверезому стані, а також не пірнайте після тривалого перебування на сонці. Температура води повинна бути не нижче +17°С, у більш холодній – перебувати небезпечно. Плавайте не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3-5 хвилин.

Особливу увагу слід приділити безпеці дітей на водних об’єктах. У жодному випадку не залишайте малечу без нагляду поблизу водойм. Купатися діти повинні лише під наглядом дорослих, які добре вміють плавати. Не дозволяйте дітлахам бешкетувати на воді, стрибати в річку чи озеро з круч, мостів та інших високих місць, а також наодинці запливати далеко від берега. Стежте за тим, аби діти обережно плавали на надувних матрацах та іграшках і не наближалися до суден, човнів і катерів, які можуть пропливати поруч. 

Пам’ятайте, що лише спільними зусиллями ми зможемо відвернути біду!

 

У ДСНС України у Закарпатській області

admin