Як закарпатці вчилися виготовляти грузинські народні страви (ФОТО)

Для того, щоб знайти відповідь, ми з групою товаришів, замовили майстер-клас з приготування хінкалі, хачапурі та звісно дегустацію чачі.Отже, Частина 1. Як ми вчились готувати хінкалі.


Інколи прочитати кулінарний огляд, що і як робити в домашніх умовах не достатньо, щоб просто зрозуміти, чи відчути певну відповідальність за результат. Особливо коли це стосується хінкалі. Адже, додати фарш та воду в тісто, це ще пів справи, після цього їх слід ще зібрати. Але готувати їх, не так вже й складно.


Ми отримали таку можливість в ресторані «Хінкальня Ужгород», за що вдячні керівництву закладу.


Що таке хінкалі? Хтось називає їх «грузинськими пельменями», але називають їх так ті, хто не поважає грузинську кухню. Хінкалі, це щось особливе, їх можна назвати міні-супом, адже, в середині є головні компоненти: насичений м’ясний, дуже смачний, бульйон.1.В приміщення де готують хінкалі, кухня ресторану, нас пустили по черзі, в халатах та чепчиках, щоб не впливати мікро флору. 


hinkalnia-0022. Все починається з тіста! Яке вони, ми не знаємо, але знаємо, що мука з Вінниці.

Хінкальня Ужгород


Як нам пояснили, в ресторані «Хінкальня Ужгород» хінкалі готують двох видів, в основі яких є м’ясний фарш, з яловичини, оскільки історично склалось, що гірські хінкалі не могли містити у собі свинину, через те, що релігія горців її забороняла. 3. Машинка для виробництва форм з тіста.


hinkalnia-007


4. Фарш. Від нього залежить половина успіху


hinkalnia-008


hinkalnia-011


Отже, один вид хінкалі, це суто мясні, а інший вид з додаванням зелені – кінза, петрушка. На кожне хінкалі йде в середньому 30 – 40 грам тіста, діаметром коло 15 см, товщиною 1,5 мм, та орієнтовно 2 ложки фаршу. Структура фаршу така, щоб він стікав з ложки та залишався у ємності з фаршем. Щоб не було лишніх втрат.5. Як крутити? Не легко крутити, але легко варити.


hinkalnia-010


hinkalnia-009


Перші 3 мої спроби виявились невдалими. Так, зіпсував хінкалі, оскільки дещо порушив техніку приготування. Щоб скрутити хінкалі, їх треба в кінцевому значенні зібрати в певну кучу.


2015618184840


Тісто розміщують на тарілці, так, щоб один край був трохи вище. Починаємо робити хінкалі так, щоб поступово збирати тісто в пучок.


Саша Богданов та Андрій Ганусич теж відчули своїми руками, як це ніжно крутити та робити хінкалі.


hinkalnia-016


hinkalnia-017


Завдання, не просто зібрати, а чітко сформувати не менше 15 складок, товщина на один палець, але точно не 25, як дехто каже!


hinkalnia-005


Отже, поступово, до речі хтось робить за годинниковою стрілкою, хтось проти, робимо складки, щоб вийшов оригінальний хінкалі, у нас їх виходило орієнтовно 15 – 18, але здається ніхто не рахував.


2015618185003


Після третьої зіпсованої хінкалі, зрозумів, що не треба сильно стискувати тісто, оскільки, якщо, не змочити його водою, воно чудово зліплюється та тримається самостійно.


2015618184818


Поки рука не набита, можна ставити трохи менше фаршу, але нам не дозволили, адже ресторан «Хінкальня Ужгород» не міг собі дозволити, щоб ми на майстер класі зробили халтуру.


В той же час, при виробництві хінкалі, має бути певний темп, щоб у тих, що вже зліплені, не промокла нижня стінка.


У руках професійних кухарів, все швидко та гармонійно.


hinkalnia-006


Як нам повідомили, в ресторані «Хінкальня Ужгород» є чіткий часовий ліміт, від моменту поступлення замовлення до моменту видачі проходить 15 хвилин.


Важливо! Шановні гості, знайте, що все робиться для Вас, лише після Вашого замовлення.


Варять хінкалі 5 хвилин у воді, помішуючи, створюючи водоворіт. Важливо варити хінкалі у великому об’ємі води та широкій каструлі, щоб хінкалі вільно себе почували. Що цікаво, вода змінюється кожні 3 рази, що гарантує чистоту та якість продукту.6. Як їсти? 


Хінкалі не їдять з соусами, адже бульйон та фарш його найкраще заміняють. Також не додають вершкове масло чи сметану.


На стіл, хінкалі, подають гарячими, які саме такими і треба їсти, але через пару хвилин, щоб трохи остили, беручи їх за вушко руками, так саме руками. Для багатьох це незвично чи не зручно.


Далі як завжди, акуратно надкушуємо, щоб хінкалі не розірвався, та випиваємо бульйон. Ну а потім їмо смачччне м’ясо. З’їсти хінкалі можна 2-3 рази. Це насолода, яку словами важко передати.


І ще, хвостики від хінкалі не їдять! Їх потрібно скласти на тарілку, а по завершенні все порахувати, та визначити переможця – того, хто з’їв більше.


Скільки треба брати? Як правило чоловіки беруть 5-6 штук, в ресторані «Хінкальня Ужгород» замовляти можна від 1 штуки, яку Вам приготують. Ціна 6 грн.

Пізніше буде продовження: Частина 2. Як ми вчились робити хачапурі.


Олександр Коваль, “Турінформ Закрпаття”


Фото: Олександр Богданов

admin