Спеціальні фіто-світильники запроваджують у тепличних комплексах на Закарпатті (ВІДЕО)

Фітосвітильники  за кордоном масово використовують у рослинництві, а от в Україні нові технології ще навіть не досліджені. Закарпатські фермери вирішили самі звернутися до науковців за підтвердженням того, що фітолампи дійсно ефективні. Досліди проводили у теплиці на базі Ужгородського ботанічного саду починаючи з листопада 2014 року.

2 типи фітосвітильників з різними спектрами світла розмістили над різними рослинами: перець, салат, петрушка, помідори. Досліджували паралельно аналогічні культури і без досвічування, аби потім порівняти. Працівники тепличного господарства кажуть: справді світильники прискорюють ріст рослин та покращують їх якісні параметри. У середньому на 30 % рослини ростуть швидше. Щодо економічності, то, кажуть  працівники тепличного господарства, фітолампи застосовувати вигідно, адже вони енергоефективні.

Вартість одного такого світильника сягає 4-5 тисяч гривень залежно від виробника і технічних характеристик. Строк окупності півтора-два роки. Але результат від їх застосування –головне. Як і будь-яка новинка, фітолампи задоволення поки не з дешевих. Але  фермери сподіваються, що за рік – два, вони подешевшають, стануть більш доступними і масово застосовуватимуться у тепличних господарствах

 


m-studio.net.ua

admin