Як журналісти Закарпаття відкривали Дні України в Східній Словаччині (ФОТО)

Відкриття перших в історії Днів України в Кошице відбулося у вівторок, 14 квітня. І що особливо приємно – «першовідкривачами» заходів, які будуть тут тривати аж до 23 квітня, стали журналісти Закарпаття.

Всі основні заходи проводяться в «Культурпарку» – цілісному культурному комплексі, розташованому на території і в приміщеннях колишнього військового містечка, в якому колись розміщувалася одна з військових частин Радянської Армії (теж – уже колишньої).


kosh10


kosh12


kosh14

Тут і розгорнулася фотодокументальна виставка «Елемент Майдану». Автори «революційних» фоторобіт – закарпатські журналісти Павло Білецький, Янош Немеш та Сергій Гудак. У церемонії відкриття першого заходу в рамках Днів України в Кошице взяли участь Едуард Бураш – радник мера Кошице Річарда Раші з питань транскордонного співробітництва з Україною, Віталій Усатий – радник Надзвичайного і Повноважного Посла України в Словацькій Республіці Олега Гаваші з питань культури і національних меншин, Микола Кошута – керівник Європейського медіа-центру (м. Ужгород) та Катаріна Чіжмарікова – голова Кошицької регіональної організації Словацького синдикату журналістів.


kosh02


kosh03


kosh05


kosh04


kosh07


kosh06


kosh16

Відразу після відкриття фотовернісажу в затишному кафе, також розташованому в «Культурпарку», відбувся дискусійний форум «Актуальна ситуація на Україні».


kosh11

Модератор – згаданий вище радник мера м. Кошице з питань співпраці з Україною Едуард Бураш.


kosh09

Дискусія була поділена на чотири блоки:

щодо політичної ситуації розповідав і відповідав на запитання керівник Європейського медіа-центру Микола Кошута,

по ситуації в нашому Закарпатті виступав і дискутував з присутніми головний редактор газети «Європа-Центр» Володимир Кривошапко,

соціально-економічну ситуацію і хід реформ в Україні висвітлив журналіст газети «Закарпатська правда» Віктор Лазорик,

про роль і місце молоді з суспільно-політичних процесах, що проходили і проходять зараз у нашому краї, розповіла журналіст газети «РІО» Евеліна Гурницька.

З завершальним словом виступив радник Надзвичайного і Повноважного Посла України в Словаччині Віталій Усатий.

Дискусія проходила дуже жваво і тривала близько двох годин, не враховуючи неформального спілкування з громадськістю та місцевими журналістами після формального завершення заходу. Питання ставилися найрізноманітніші, включаючи й такі, що «з підтекстом». Втім, «провокаційні» питання були одиничними, «занадто завзятих» осмикували самі ж словаки – добрих друзів України там незмірно більше, ніж недругів.


kosh01
У рамках Днів України в Кошице пройде цілий ряд інших цікавих заходів, до проведення яких поряд із Закарпаттям підключаться Київ, Одеса, Львів, Кривий Ріг. Зокрема:

у суботу, 18 квітня, відбудеться міні-фестиваль ознайомлювальних фільмів про туристичні, винні, гастрономічні, культурні та інші маршрути по Закарпаттю,

у програмі на неділю, 19 квітня, «Шануємо наші традиції» – святковий концерт, присвячений Тарасу Григоровичу Шевченку,

у понеділок, 20 квітня, відкриються виставки «Барвиста дружба» (дитяча творчість) і «Чарівність традиційної української кераміки», а також відбудеться концерт студії сучасного танцю «Гармонія» (м.Кривий Ріг),

вівторок, 21 квітня, пройде під гаслом «Ласкаво просимо в Закарпаття!» – вся програма цього дня буде присвячена нашому краю,

у середу, 22 квітня, презентує себе Одеська область, а також відбудеться урочистий «гала-вечір», присвячений офіційному закриттю Днів України в м. Кошице.

Під час перебування в Кошице закарпатські журналісти встигли провести і ряд ділових зустрічей. Зокрема, спільно з головою Кошицької регіональної організації Словацького синдикату журналістів Катаріною Чіжмаріковою і її заступницеюБеатою Пенсковою-Мачінговою намічена програма подальших спільних заходів закарпатських та словацьких ЗМІ, а з директором Кошицького культурного центруЯном Ковачем ми обговорили хід підготовки до проведення фестивалю «Золотий Жебрак» («Golden Beggar 2015» – 21-й Міжнародний фестиваль місцевого телебачення, який проходитиме в Кошице та Ужгороді з 17 по 20 червня), а також можливості організації інших спільних акцій і заходів.
Володимир Кривошапко, Korzonews.infoФото Владислава Кривошапко


kosh15


kosh13

admin