Всі Новини Закарпаття
 
        

Нова пішохідна зона, сквер і розарії невдовзі з’являться в Ужгороді

Нова пішохідна зона, сквер і розарії невдовзі з’являться в Ужгороді На четверговій зустрічі зі ЗМІ директор Департаменту міського господарства Ужгорода Віктор Мартин, як і обіцялося раніше, насамперед зупинився на ситуації з ямковим та капітальним ремонтом доріг, який через погодні умови змогли розпочати практично тільки наприкінці березня.

Відрадно, що за два тижні інтенсивних ремонтних робіт силами трьох підприємств-ремонтників уже відремонтовані вулиці Собранецька, Другетів, Оноківська, Доманинська, Підгірна, Загорська, Перемоги, Баб’яка, Достоєвського, частина вул. Заньковецької (від вул. Легоцького до вул. Грушевського), вул. Кобилянської, Кошицька та Цегольнянська. Розпочаті роботи з ремонту вул. Митної, пл. Дружби народів, транспортного моста, вул. Шумної, І. Франка, Закарпатської, Духновича, Чорновола. Реконструюється скверик по вул. Фединця—Корятовича (біля хімфаку), де вже неможливо було ходити вщент розбитими тротуарами. Днями тут демонтували і вивезли торговельні будки, які функціонували незаконно. Якісно видозмінитися має і вул. Панаса Мирного та вул. Плехаса.

«6,5 млн. грн. додаткових коштів буде реалізовано, в основному, на реконструкцію капітальних шляхів. Хотілось би порадувати мешканців наших «спальних» районів, адже на поточний рік заплановано відремонтувати практично всі внутріквартальні території багатоповерхівок», — повідомив Віктор Іванович.

На це Ужгородська міська рада виділила 2,6 млн. грн. зі спецфонду (коштів, що були отримані від продажу землі під індивідуальну забудову). Заплановано відремонтувати внутріквартальні території по вул. Собранецькій, 120, 146, 152, 154, Сріблястій, 4, Достоєвського, 20, Челюскінців, 10, Можайського, 16, Сечені, 31, 33, 35, Заньковецької, 4, проспекті Свободи, 29, вул. Ак. Корольова, Грушевського, 64, 70, вул. 8 Березня, 24, 28, 31, Легоцького, 29, 31, 33, Богомольця, 30, Бестужева, 12, 14, Чорновола, 9, 29, 45, Оноківській, 18, 20, Благоєва, 10, 12, 14, провулки Чопський, Весняний. Перелічені внутрікварталки планується освоїти до приходу осені: заасфальтувати, облаштувати під’їзди для автівок, відремонтувати каналізацію, водогони, осушити підвали (у понад 40 міських багатоповерхівок підвали затоплені). Вже укладено угоду на ремонт покрівель на десяти об’єктах

З понеділка мають розпочатися капітальні роботи з реконструкції перехрестя вул. Легоцького — Перемоги — Баб’яка, готовий проект з озеленення вартістю 150 тис. грн. Після Пасхальних свят міський голова Сергій Ратушняк планує зустрітися з мешканцями вул. Легоцького, щоб обговорити майбутнє мікрорайону: тут заплановано облаштувати пішохідну зону від вул. Перемоги до вул. Заньковецької з естетичним вуличним освітленням, лавичками, сучасною бруківкою. Передбачене створення живої «зеленої огорожі», яка зменшить шумове навантаження на будівлі з боку проїжджої частини.

Влада докладає зусиль, щоб не тільки навести лад у місті до Великодніх свят, а й стабільно підтримувати його надалі. На жаль, заводи (машзавод, мехзавод), видавництво «Закарпаття», деякі організації та установи ігнорують оголошений владою місячник з проведення благоустрою, не прибирають прилеглі території й тим самим порушують Правила благоустрою міста, яких ніхто не відміняв, зазначив Віктор Іванович. Додаткові проблеми створюють і недобросовісні громадяни, які звозять сміття до міста і захаращують ним в’їзди в Ужгород з боку сіл Сторожниця, Дравці, Невицьке.

Як ми вже повідомляли, проведено конкурс з обслуговування житлового фонду районів №№ 1,2, 3 з залученням інвесторів та створенням гідної альтернативи ЖРЕРам. Як з’ясовується, 80—100 % надходжень від квартплати ЖРЕРи використовували на свої потреби, а житловий фонд і прибудинкові території залишалися поза фінансуванням і будь-якою їхньою увагою. Реакцією на конкурс із боку ТОВ «Підзамок» (з його наступним відстороненням від надання послуг) став позов ТОВ до суду на міську раду. Хоча достатньо подивитися на зубожілий стан житлового фонду та його розбиті прибудинкові території, щоб зрозуміти, чому влада міста почала шукати заміну таким «господарникам».

Свого часу трояндовий Ужгород згодом втратив колишню свою родзинку — розарії. На щастя, сакури в нас збереглися і залишаються візиткою міста, а відтепер з’явилася надія на те, що ужгородців знову радуватимуть розарії. Служби міського господарства, підприємство «Агромікс», повідомив Віктор Іванович, отримали завдання відновити розарії на пл. Богдана Хмельницького, по вул. Минайській, проспекті Свободи, набережних Ужа. «Агромікс» наразі закуповує посадковий матеріал, кращі сорти троянд. На облаштування ужгородських розаріїв влада надала 80 тис. грн.

Щодо бюджету розвитку. На жаль, через економічну кризу й проблеми з банківськими кредитами практично призупинився продаж землі та майна, констатував директор Департаменту міського господарства. Тим самим ускладнюється заплановане встановлення 23 автономних котелень для бюджетних закладів. На сьогодні заблоковано продаж шести аптек, від чого бюджет розвитку втрачає 7—10 млн. грн. (У місті близько 70 аптек, крім КП «Аптека» є ще два аптечні комунальні підприємства. А приватизація аптеки № 130, яка так декого лякала, не змінила нічого ні для колективу, ні для споживачів, натомість поповнила бюджет на 2 млн. грн., за які зведені три котельні для освітніх закладів). Чомусь у Мукачеві ще дев’ять років тому були приватизовані всі аптеки і там перепон не чинили ні прокуратура, ні суд. Не оскаржуються в місті над Латорицею і 75 грн. за кв. м землі під індивідуальне будівництво, а ось 25 грн. за землю в Ужгороді стали предметом суддівських опротестувань. За тим же принципом розподіляється державна субвенція, чим керує обласна адміністрація: 29 млн. грн. із держбюджету в Мукачево і нічого — Ужгороду, який наповнює бюджет області на 25 %. Нова сесія Ужгородської міської ради поставила за мету визначитися, як і де шукати та залучати необхідні для міста кошти: на сесію виноситимуться проекти рішень про реструктуризацію боргів терміном на рік-два, зменшення орендної плати на 50 % для підприємців тощо, повідомив Віктор Мартин.

      

11/04/09 21:52   Суспільство

Коментарі (2)

13 квітня 2009, 00:55
ужгородка
постарел.сильно.


11 квітня 2009, 22:53
m,n
Крутые часики, явно не с зарплаты!

Додати коментар

Ваше им'я:


Введіть контрольний код, який ви бачите на зображенні:


Якщо ви не бачите контрольний код, це означає, що у вашему браузері відключена підтримка графіки. Включить її і перезавантажте сторінку.
Повідомлення:


Залишаючи коментарі, дотримуйтесь Правил поведінки на сайті.
Коментарі, які не відповідають пунктам виписаних в Правилах - будуть видалені!
Ми будемо дуже вдячні, якщо Ви розмістите посилання на цей матеріал на своєму веб сайті!
Постійна адреса цієї сторінки: http://www.clipnews.info/newstopic.htm?id=6684
 
© 2008, ClipNews.info . Усі права захищені.
Використання матеріалів ClipNews.info дозволяється за умови посилання
(для інтернет-видань — гіперпосилання) на clipnews.info.
Передрук, копіювання чи відтворення інформації,
що містить посилання на інші джерела в будь-якому вигляді заборонено.
       
   
4374631 0