Всі Новини Закарпаття
        

ХАБАРОМАНІЯ: КАТЕГОРІЇ РІЗНІ, СТАТТЯ ОДНА

ХАБАРОМАНІЯ: КАТЕГОРІЇ  РІЗНІ, СТАТТЯ  ОДНА Хто тільки не фігурував серед затриманої липкорукої братії? Це і чиновники адміністрацій, і викладачі вишів та середніх навчальних закладів, і медики, і базарні "боси", і сільські голови... Словом, бажаючих взяти "на лапу" вистачає. Звернемося для прикладу до конкретних фактів.

Про сільського очільника Володимира, котрого працівники УДСБЕЗ ГУМВС затримали за вимагання та отримання рекордного хабара на суму 900 тисяч гривень, наш тижневик вже повідомляв.  Як з'ясувалося  під час  подальшого розстеження, цей факт виявився не єдиним у діяльності  голови. Згодом «спливли» ще два епізоди отримання хабарів.  Торік  восени до Володимира звернувся один з підприємців з проханням виділити йому земельну ділянку  площею 1,85 га. Чиновник не відмовив, правда, погодився при умові,  що за  цю послугу  підприємець  "віддячиться".  Сума "подяки" вимірювалася   500 доларами.  Спершу  службовець  отримав 400 доларів та 600 гривень.  А для одержання ще  500 "зелених" Володимир призначив зустріч в одному із сіл Мукачівщини поблизу... церкви. Передача відбулася у престижній іномарці  службовця. Та  ці діяння чиновника не залишилися поза увагою міліції.  Речові докази  правоохоронці  вилучили, а закарпатський "рекордсмен" на час слідства перебуває в   ізольованій кімнаті.

Подібним чином вирішив підзаробити  й майстер  одного з держлісгоспів області. Для отримання дармових грошей цей чолов'яга розробив вельми хитромудру комбінацію. Комбінатор, звісно, врахував і ризик.  Вилучивши момент, майстер лісових  справ віддав 14 комплектів бланків, завірених круглою печаткою, за 2800 гривень одному з приватних підприємців для перевезення деревини. Про шкоду, котру може заподіяти комерсант навколишньому довкіллю, прикриваючись "липовими" документами, чиновник, звісно, не думав. Надто вже затьмарили розум зелені купюри.

В одному з районів у поле зору правоохоронців   потрапив 67-річний ветеринарний лікар. За виготовлення  свідоцтва на собаку, котра належить місцевому жителю, він  вимагав 200 доларів. Ветлікар навіть не здогадувався,  що про його непомірний апетит до "зелених" вже знають працівники відділу боротьби з хабарництвом підрозділу боротьби з економічною злочинністю ГУМВС. Далі все відбувалося за звичним сценарієм.  В  обумовлений  час  господар  собаки приніс обіцяні гроші  і  вручив  їх ветеринару в його службовому кабінеті. Після передачі  суми несподівано зайшли працівники міліції зі співробітниками прокуратури. Зрозумівши, що правоохоронців не вдасться обвести навколо пальця, медик зізнався в отриманні хабара, діставши з кишені  дві стодоларові купюри.

За всіма випадками  порушені кримінальні справи, але остаточну крапку поставить  Феміда.

Як наголосив у своєму виступі міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко, за останній рік  міліція зафіксувала хабарів більше, аніж за попередні 5 років, зазначивши, що цей факт заслуговує на позитивну оцінку.

 

Іван ЛАДЖУН,

ВЗГ ГУМВС України в Закарпатській області

      

01/02/09 17:17   Кримінал

Коментарі (1)

2 лютого 2009, 13:17
mi28
У Закарпатській області викрили посадових осіб приватного підприємства, які під час забудови та облаштування у місті Ужгороді одного з комунальних підприємств порушили вимоги проектної документації - зменшили кількість необхідних металевих конструкцій та використали неякісні й більш дешеві матеріали. Внаслідок таких дій підприємство привласнило майже 200 тис. грн, що належали мерії Ужгорода. Про це ZAXID.NET повідомили в Департаменті зв’язків із громадськістю МВС України.

Прокуратура міста Ужгорода порушила кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Додати коментар

Ваше им'я:


Введіть контрольний код, який ви бачите на зображенні:


Якщо ви не бачите контрольний код, це означає, що у вашему браузері відключена підтримка графіки. Включить її і перезавантажте сторінку.
Повідомлення:


Залишаючи коментарі, дотримуйтесь Правил поведінки на сайті.
Коментарі, які не відповідають пунктам виписаних в Правилах - будуть видалені!
Ми будемо дуже вдячні, якщо Ви розмістите посилання на цей матеріал на своєму веб сайті!
Постійна адреса цієї сторінки: http://www.clipnews.info/newstopic.htm?id=5959
 
© 2008, ClipNews.info . Усі права захищені.
Використання матеріалів ClipNews.info дозволяється за умови посилання
(для інтернет-видань — гіперпосилання) на clipnews.info.
Передрук, копіювання чи відтворення інформації,
що містить посилання на інші джерела в будь-якому вигляді заборонено.
       
   
5155978 0