Всі Новини Закарпаття
 
        

Криміногенна Ужгородщина (ВІДЕО)

Криміногенна Ужгородщина (ВІДЕО) Ужгородською міжрайонною прокуратурою проаналізовано стан прокурорського нагляду за виконанням законодавства, спрямованого на боротьбу зі злочинністю в 2012 році. Аналіз показує, що у взаємодії з іншими органами, які ведуть боротьбу зі злочинністю, в минулому році проводилася певна робота по стабілізації криміногенної ситуації в районі, виконання вимог діючого законодавства щодо посилення боротьби зі злочинністю, в т.ч. на пріоритетних напрямках економіки, забезпечення конституційних прав та свобод громадян.

Завдяки вжитим заходам протягом згадуваного періоду не відбулося росту злочинності, ряд вжитих профілактичних заходів виявилися ефективними.

Найбільше бешкетують у громадських місцях

Протягом 2012 року в порівнянні з аналогічним періодом минулого року зменшилась кількість злочинів загальної спрямованості, зареєстрованих по всіх  лініях, з 646 в 2011-у до 561 (-12,1%) в 2012 році. Відсоток розкриття злочинів загально-кримінальної спрямованості склав 63,4%, при середньообласному 69,9%. Спостерігається зменшення кількості тяжких та особливо тяжких злочинів. Відсоток розкриття перших становить 58,8% при середньообласному 63,5%. Протягом 2012 року вчинення таких видів злочинів, як вбивство, тяжкі тілесні ушкодження зі смертельними наслідками, бандитизм,  вимагання зареєстровано не було.

Як позитивну тенденцію слід відмітити зменшення вчинення умисних вбивств,  спричинення тяжких тілесних ушкоджень,  розбійних нападів, незаконне заволодіння транспортними засобами. Спостерігається найбільше зниження по області числа скоєних злочинів неповнолітніми та за їх участю ( з 55 до 25), групою осіб (з 93 до 60), в стані алкогольного сп’яніння (з 74 до 54), особами, які скоювали злочини раніше  або повторно ( з 170 до 156).

Разом з тим, рівень злочинності на 10 тис. населення на Ужгородщині складає 85,9%, що значно перевищує середньообласний (45,9%) і є одним з найбільших в регіоні. Збільшилась кількість вчинених зґвалтувань, грабежів, шахрайств, умисного пошкодження майна.

Зареєстровано зростання злочинів, вчинених у громадських місцях. Більше обліковано крадіжок, учинених з квартир та будинків. Залишаються нерозкритими 2 розбійні напади, по одному з яких особа оголошена в розшук. Злочинів загальнокримінальної спрямованості минулих років розкрито тільки 15, залишалися  нерозкритими  – 1515.

Посильну допомогу в боротьбі із правопорушеннями могли б надавати громадські формування нагляду за дотриманням порядку. Однак, ефективно працює така структура лише у В. Доброні,  в інших населених пунктах вони діють формально.

Протягом минулого року на території Ужгородського району та м.Чоп вчинено 69 крадіжок, пов’язаних із викраденням виробів з металу, які, як правило, в подальшому здаються на металолом. Географія вчинення цих злочинів – практично весь район. Разом з тим,  працівниками міліції виявлено всього 2 незаконні пункти приймання брухту.

Болюче місце – розшук

З часу вступу в дію нового Кримінально-процесуального кодексу в  Ужгородському РВ УМВС України зареєстровано 515 заяв та повідомлень, з них з ознаками кримінального правопорушення – 222. Розпочато 263 кримінальні провадження, з яких до кінця року завершили 99. З них 11 скеровані до суду з обвинувальними актами, 88 – закрито на підставі ст. 284 КПК України,  6 – скеровано за належністю і 5 – об’єднано. У 18 випадках особам оголошено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, залишок кримінальних проваджень на кінець року становив 153. По останніх – 45 осіб встановлено, з них 22 перебувають в розшуку, по 108 провадженнях  правопорушники не встановлені.

За вищевказаний період зареєстровано 54 крадіжки всіх форм власності. Болючим місцем в роботі міліції й надалі залишається розшук злочинців. У багатьох випадках він проводиться поверхово, непрофесійно, з певною оглядкою на можливі наслідки. Приміром, за минулий  рік в Ужгородському РВ знаходилась в розшуку 81 особа,  встановлено 45,  залишок не розшуканих становить 33 особи.

Ловити не «дріб’язок», а «акул»

За вищевказаний період Ужгородським РВ УМВС зареєстровано 200 фактів незаконного обігу наркотиків, проти 206 за аналогічний період позаминулого року, з яких порушено 27 кримінальних справ, проти 29 у 2011 році, проведено 8 оперативних закупівель наркотиків проти 8 у позаминулому році. Але в більшості випадків міліціонери затримують осіб, у яких виявляють... один грам або й того менше наркотичних речовин. Потрібно виводити на чисту воду тих, хто реально займається  цим нелегальним бізнесом. Сказане стосується і економічних та злочинів у земельній та інших сферах. Протягом минулого року на пріоритетних напрямках народногосподарського комплексу виявлено 70 злочинів, з них  20 тяжких. У сфері службової діяльності виявлено 17, хабарництва – 3  і три – у сфері земельних відносин. У держбюджетній зафіксовано 8 злочинів проти 26 в позаминулому році, у банківській діяльності – 1, у лісовому господарстві – 1 злочин.

Хоча, на думку прокуратури, правопорушень у названих сферах значно більше і роботу на цих пріоритетах слід посилювати.

Поліпшити якість слідства

За аналізований період у провадженні слідчого відділення знаходилось 577 кримінальних справ, що  на 25 більше, ніж за аналогічний період позаминулого року. Закінчено 224 проти 217 у минулому році. До суду з обвинувальним висновком направлено 217 кримінальних справ, що на 10 більше, ніж у позаминулому році.

Окрім цього, розслідувано 297 злочинів, проти 262 за аналогічний період минулого року. На додаткове розслідування судом  повернуто лише 2 кримінальні справи і стільки ж – прокурором.

Разом з тим, у минулому році не направлено до суду жодної кримінальної справи у сфері земельних правовідносин.

Крім того, ухвалою Судової палати у кримінальних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ скасовано вирок Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області та ухвалу Апеляційного суду Закарпатської області щодо  двох громадян, а  справу по них закрито.

Нелегальна міграція

Протягом минулого року військовослужбовцями Чопського прикордонного загону затримано 1022 порушників проти 1216 за 2011 рік, складено 1462 протоколи про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з порушеннями державного кордону проти 1384 за 2011 рік. Посадовими особами загону розглянуто 798 адміністративних справ вказаної категорії проти 584 за позаминулий рік. На «зеленому кордоні» виявлено 511 правопорушень проти 574 за 2011 рік, видворено в добровільному порядку 182 осіб, у примусовому – 71.

Разом з тим, прикордонними органами суміжних держав військовослужбовцям Чопського прикордонного загону передано 61 особу (5,96% із загальної кількості затриманих за порушення кордону в минулому році), які незаконно порушили державний кордон України та не були затримані на території України.  Це свідчить про певні прогалини в роботі нашої прикордонної служби.

Іван ЦАР,

Ужгородський міжрайонний прокурор,

старший радник юстиції

У продовження теми:

Рівень злочинності на Закарпатті на 10 тисяч населення складає трохи більше 45 відсотків, і це один із найменших показників у державі. Разом з тим, криміногенна ситуація у краї залишається напруженою. Про це йшлося в обласній прокуратурі під час координаційної наради керівників правоохоронних органів краю. Говорить Андрій БАКАЙ, перший  заступник  прокурора  Закарпатської  області:

      

26/01/13 00:39   Кримінал

Коментарі (0)

Додати коментар

Ваше им'я:


Введіть контрольний код, який ви бачите на зображенні:


Якщо ви не бачите контрольний код, це означає, що у вашему браузері відключена підтримка графіки. Включить її і перезавантажте сторінку.
Повідомлення:


Залишаючи коментарі, дотримуйтесь Правил поведінки на сайті.
Коментарі, які не відповідають пунктам виписаних в Правилах - будуть видалені!
Ми будемо дуже вдячні, якщо Ви розмістите посилання на цей матеріал на своєму веб сайті!
Постійна адреса цієї сторінки: http://www.clipnews.info/newstopic.htm?id=54156
 
© 2008, ClipNews.info . Усі права захищені.
Використання матеріалів ClipNews.info дозволяється за умови посилання
(для інтернет-видань — гіперпосилання) на clipnews.info.
Передрук, копіювання чи відтворення інформації,
що містить посилання на інші джерела в будь-якому вигляді заборонено.
       
   
17031260 1