Всі Новини Закарпаття
        

По чому «золота» капуста для відділу освіти?

По чому «золота» капуста для відділу освіти? Працівниками Хустської об’єднаної держфінінспекції проведено планову ревізію фінансово-господарської діяльності одного з районних відділів освіти нашої області за період з 01.07.2009 по 31.12.2011 роки. В ході ревізії фінінспекторами виявлено чимало фінансових порушень на загальну суму 1285,64 тис.грн., з них: незаконних витрат бюджетних коштів на загальну суму 1098,3 тис.грн., недоотримання фінансових ресурсів на суму 31,77 тис. грн., та інших фінансових порушень на суму 155,57 тис.грн.

Завдяки вжитим заходам в ході ревізії відшкодовано незаконних витрат на суму 144,19 тис. грн. та усунуто інших фінансових порушень на суму 155,57 тис. грн.

Зокрема спеціалістами бухгалтерії управління освіти Іршавської РДА протягом 2009-2010 років проводилось  застосування  ставки 33,2 відсотки збору на обов’язкове державне  пенсійне  страхування та єдиний соціальний внесок в розмірі 36,3 % в  2011 році по фонду оплати праці  працівників-інвалідів, в той час, як законодавчо визначено перераховувати 4% та 8,41 % відповідно. В результаті   чого зайво нараховано та сплачено   збору на обов’язкове пенсійне страхування  та єдиний соціальний внесок на  загальну суму  253,46 тис. грн.

Також, внаслідок безконтрольності посадових осіб, відповідальних за надходження коштів від надання в оренду приміщень загальноосвітніх шкіл району організаціям та приватним підприємцям для організації надання послуг з гарячого харчування дітей, призвело до не укладання договорів про відшкодування витрат балансоутримувача по спожитим комунальним послугам. Як наслідок, відділом освіти здійснено оплату в сумі 122,19 тис.грн. за комунальні послуги, спожиті орендарями, які ними не були відшкодовані.

Разом з тим, виявлені порушення, допущені підприємцями та організаціями, які надають гаряче харчування в освітніх закладах Іршавщини: починаючи від завищення цін придбання на певні продукти й до недотримання норм продуктів у порціях, незаконним включенням у вартість на послуги харчування  ПДВ.

Зокрема,  згідно представлених підприємцями перспективних меню при калькулюванні вартості страв включалися продукти, які ними навіть не придбавалися.

Як приклад, у страву «Суп вермишелевий на кістковому відварі» включено складову страви «Кістка. Однак, за вищезгаданий період суб’єктами господарювання, які надавали послуги з харчування, закупка і відповідно використання складової «Кістка»  для приготування даної  страви не проводилось.

Аналогічно, завезення деяких видів продукції для приготування страв  «Каша гречана з рибою», «Каша перлова з курятиною» та «Макарони з ковбасою»  проводилось в кількості меншій, ніж та, яка необхідна по нормах, визначених в перспективному меню надавачів послуг.

Крім того, недотримання вимог законодавства про державні закупівлі призвело до неефективного використання бюджетних коштів – придбання продуктів для надання послуг з гарячого харчування учнів в загальноосвітніх школах по завищених цінах.

Так, наприклад,  в той час як фактична середньо ринкова вартість 1 кг. картоплі в листопаді-грудні 2011 року складала – 1,96 грн., - капусти – 1,30 грн., - буряка - 2,23 грн., моркви – 2,59 грн., цибулі – 2,42 гривень, вартість цих продуктів,  у  вартості страв в  перспективних меню складала 5,00 грн. за 1 кг. кожного виду продукту, а у деяких надавачів послуг харчування навіть більше:  картопля – 9,00 грн., цибуля та морква – по 10,00 грн. за 1 кг., буряк – 18,00 грн., капуста – 16,00 грн. за 1 кг.

За допущені порушення фінансової дисципліни, порядку ведення бухгалтерського обліку, складання фінансової звітності  та порушення законодавства при проведенні закупівлі товарів робіт та послуг за державні кошти, на посадових осіб відділу освіти Іршавської РДА складено 11 протоколів за ст. 164-2 та 8 протоколів за ст.164-14 КУпАП.

За наслідками ревізії начальнику відділу освіти Іршавської РДА  направлено   вимоги  щодо усунення виявлених  порушень.

Держфінінспекція у Закарпатській області 

 

      

02/07/12 13:19   Кримінал

Коментарі (1)

2 липня 2012, 13:30
ИВАН
В Харькове овощи закупали еще дороже. Где проверки?

Додати коментар

Ваше им'я:


Введіть контрольний код, який ви бачите на зображенні:


Якщо ви не бачите контрольний код, це означає, що у вашему браузері відключена підтримка графіки. Включить її і перезавантажте сторінку.
Повідомлення:


Залишаючи коментарі, дотримуйтесь Правил поведінки на сайті.
Коментарі, які не відповідають пунктам виписаних в Правилах - будуть видалені!
Ми будемо дуже вдячні, якщо Ви розмістите посилання на цей матеріал на своєму веб сайті!
Постійна адреса цієї сторінки: http://www.clipnews.info/newstopic.htm?id=45794
 
© 2008, ClipNews.info . Усі права захищені.
Використання матеріалів ClipNews.info дозволяється за умови посилання
(для інтернет-видань — гіперпосилання) на clipnews.info.
Передрук, копіювання чи відтворення інформації,
що містить посилання на інші джерела в будь-якому вигляді заборонено.
       
   
3749978 0