Всі Новини Закарпаття
 
        

Закарпатський ведмідь тепер прикрашатиме місто над Ужем

Закарпатський ведмідь тепер прикрашатиме місто над Ужем У день Державного прапору, перед Днем Незалежності України, 23 серпня, міський голова Сергій Ратушняк подарував місту скульптуру ведмедя, регіонального символу нашого краю. А отже, можна сказати, що тепер переддень державного свята Незалежності – не лише день прапору, а й закарпатського гербу.

Бурий ведмідь на сріблястому фоні, біля синьо-золотистих смуг, вже давно не просто герб регіону, а значуща символіка нашого краю. Ведмідь – це богатир карпатських лісів, а отже не даремно саме його було обрано регіональним символом.

Відкриття відбувалось в стихійній обстановці, оскільки практично ніде не було анонсовано цю подію. Сергій Ратушняк пояснив це тим, що боявся не встигнути до цієї дати, але, на щастя, офіційне відкриття скульптури відбулося вчасно. Мер міста також підкреслив, що обрав дату 23 серпня не випадково, адже це день Державного Прапору України. Саме у цей день, міський голова, хотів би почати відзначати день закарпатського гербу – бурого ведмедя.

За словами міського голови, цей ведмідь не буде єдиним на все місто. В майбутньому, за кошти родини Ратушняка планується подарувати місту близько десятка схожих скульптур різним вулицям Ужгорода. Правда, зазначив Сергій Ратушняк, їх буде розмальовано по-різному. Для цього буде обрано спеціальну експертну комісію та проведено конкурс серед молодих художників та скульпторів щодо їх бачення закарпатського символу в нових кольорах.

Скульптор Михайло Колодько розповів, як йому спала на думку ця креативна ідея щодо різнокольорових ведмедів. Як виявилось, в Європі та світі загалом, така практика вже давно існує. Так, наприклад, в Німеччині ведмідь – це символ міста Берлін, і там так само розміщують різнокольорові та по-різному стилізовані скульптури лісових красенів. В Канаді у місті Вінніпег, таким же чином прославляють вовка, який також є місцевим символом, а в Мадриді – корову. Ужгород тепер також зможе похвалитися своїм символом та увійти до ряду світових міст, що шукають креативні та нестандартні підходи до символіки.

Перехожі із захопленням та подивом роздивлялися це скульптурне диво, а поцікавившись їхньою думкою, ми почули, що вони дуже задоволені ідеєю розміщення по місту різнокольорових ведмедиків. Тож будемо сподіватися, що незабаром міська культурна скарбниця поповниться новими витворами мистецтва, які прикрасять Ужгород та стануть його видатними пам’ятками. Без сумніву, ця мала архітектурна форма стане новим словом у міській скульптурі, адже за останні кілька десятиліть населення звикло лише до масштабних радянських монументів.

 

Крістіна Кузьменко

      

23/08/10 19:09   Культура

Коментарі (33)

28 серпня 2010, 20:03
художник
И этот кич вы называете произведением искусства? Шиза прогрессиует...


28 серпня 2010, 01:44
arnold01@email.cz
Молодець Сергій Миколайович!!


27 серпня 2010, 18:49
Ужгородці
БАНДІ БАЛОГИ ОСТАЛОСЬ ОБКРАДАТИ ЗАКАРПАТЦІВ 65 ДНІВ


27 серпня 2010, 17:06
ілона
це уродливе створіння -- не ведмідь...і аж ніяк не закарпатський!!! ганьба...


26 серпня 2010, 22:29
УЖГОРОДЦІ
БАНДІ БАЛОГИ ОСТАЛОСЬ ОБКРАДАТИ ЗАКАРПАТЦІВ 66 ДНІВ


26 серпня 2010, 22:08
vseravno
Непонятная и ненормальная тяга к "прекрасному" - то свинья задницей к прохожим на Проспекте,воткнутая в срезанную сакуру, то еще какая-то хрень полосатая, уродливая и пошлая. Какой мэр, такие и памятники. Так и запомним...


26 серпня 2010, 21:30
sunset
Опять наш мэр пытается пиариться перед выборами. ВСе и так знают, что все что можно украсть почти украдено, земля распродана, теперь, типа, можно и о городе подумать. Лучше уже кто угодно, чем этот ужасный пережиток 90-х годов.


24 серпня 2010, 16:50
Гісем
... поклав я на соціалістів, такій людині яка має свою принципову позицію ( звісно що це я ), зараз вигідніше бути серед регіоналів.
А Я ще крім цього-всього КРАСТИ знаю,ГРОШІ маю, третю нову ЖІНКУ маю - МЕРОМ БУДУ Я. Та Ужгородська бидлота най голосує як хоче - моі БАКСИ своє зроблять.


24 серпня 2010, 14:08
Тарас
Так тоді герб Закарпаття треба змінити. чому він смугасти?
і зігнати звідти медеведика. чого він там.
І пожалійтесь гірнпіс - нехай його захищає


24 серпня 2010, 13:19
місцевий
Яка неповага до державних цінностей і яка вузька приземлена ментальність.

Про яку любов до України ми пишемо? Для кого? Для "сізо", який символіку України прирівнює до арештантської роби і пропонує національні синьо-жовтфі колори використовувати в тюрмах.

Із-за цих "сізо" нашого українця по всьому світу рахують малоросом(3-ім сортом).

Хто ж нас буде поважати, якщо ми самі себе не поважаєм!Якщо ми попираєм державною символікою та й самою Україною.


24 серпня 2010, 13:03
сізо
О!!!! Так це ж сам в недалекому майбутньому в смугастій уніформі зеків мають бути Малиничы ы Волошини!


24 серпня 2010, 12:50
місцевий
Ведмедики - це є символ Закарпаття.
І те що ним прикрасили місто - цінно не тільки зі сторони меценацтва,підтримка культурних народних цінностей.
Це перш за все, прояв ПАТРІОТИЗМУ.

А які "ведмедики" , виноградні грона, пам*ятники Духновичу, братам Бращайкам і т.д. подарували автори коментів?

Що саме для міста, а не з ціллю особистої користі чи марнославства зробив кожен з нас?!

Як у Вас з АЛЬТРУІЗМОМ і любов*ю до свого народу і своєї землі? Де вони?
Лише у словах?
Чи показних разових "пакетах з гречкою".


24 серпня 2010, 12:48
888
Жолтані - тупий, тому і ідеї у нього тупі. Нехай собі на голову вчепить "фалос", бо це і є справжній жолтані, який все місто нає*, а всерівно знаходяться ті, що готові проковтнути все, що їм цей казкар-аферист в рот, чи то пак в вуха сує.


24 серпня 2010, 11:51
3D Медведи
Предлагаю как в Берлине установить много таких медведей
Задумайтесь - это фишка нашого города!!! медведи!!!!

Привет-медвед


24 серпня 2010, 11:03
Міро
Скоро з усіх входів до Ужгорода буде встановлено кілька памятників ФАЛОСУ. Автор ідеї Микола Жолтані. Ця ідея у кандидата у мери з"явилася після прочитання книжки О.Гавроша "Фалічні знаки". А що може і справді треба трохи додати еротичності Ужгороду, а то він якийсь сірий, брудний, потопає в смітті, гівні, а так буде топитися у спермі.


24 серпня 2010, 10:19
Рома
Я хочу насрать говна под жопу этому медведю. Так мой шеф Слобода приказал


24 серпня 2010, 10:18
Юра
Проблема в том, что практически в каждом цивилизованом городе мира есть такие скульптуры символизирующие колорит каждого в отдельности. В Берлине тоже свой мишка раскрашенний во все цвета радуги, в Ванкувере – волк, и т.д. и т.п. К сожалению в нашем городе водятся отдельные двуногие животные типа Ублюдянюк, Волошинюк, Малинюк,Чуберинюк, Погорелюк, и прочие глюки типа Шреков. К слову Шрек уже правил украиной пять лет так, что ему самый раз поставить памятник в Ленгли


24 серпня 2010, 10:10
Ира
Уважаемые,это не памятник Киркорову,что бы он всем нравился."На вкус и цвет все фломастеры разные"


24 серпня 2010, 10:08
сурок
Дебилов у нас хоть одбавляй. Предлагаю памятники Волошину, Шевченко, Духновичу, Петефи и все остальные металлоиделия сдать на металлолом ( как не имеющих культурной ценности) а вирученные деньги роздать бедним. Благодаря этой акции Ужгородские парки перестанут быть кладбищами и там приятно будет отдыхать


24 серпня 2010, 09:53
Молодцы!
Полосатый медведь 3D..... А давайте Шрека 3D сделаем? Тоже прикольно. Целые захоронения популяции Шреков нашли свое последнее пристанище на наших землях...как и медведи... Это так классно!!! Что вы курите, Господа????


24 серпня 2010, 09:50
Медведя-в каждый дом
Ребята! Вы там совсем с ума посходили?? Вы б лучше деткам-сиротам что то подарили, или инвалидам, или деньги, украденые на это авторское полосатое чудо переслали в помощь умирающим от рака девочкам и мальчикам в Охматдете... Вы себя видели?? Медведи 3D херовы??? Для кого этот цирк?


24 серпня 2010, 01:10
идиотка
Да украсил.Слов нет. А я все равно люблю Слободу.Он не жлоб, когда головка бу-бу даст опохмелится.


24 серпня 2010, 00:47
олександр
Читаю коментарії - хоть шо. адміністратор!


23 серпня 2010, 21:58
Андрей
Слобода, но ты полный ПРИДУРОК!!! Думаеш если у тебя только бабы в голове, то у нас тоже. Мы с Иваном пашем как проклятые, а ты только водку жреш и проституток трахаеш. Ты падло догавкаешся. Я тебе в следующий раз по маляве "бабочек" устрою КПЗ на пару суток. Может поумнееш. Ты иногда хоть думай, что пишеш. Я тебе не Рата


23 серпня 2010, 21:54
Волошин
Брехня! Мы сейчас с Андреем телегу катаем на Штефанюка. Наша ГО какая "Антикоррупция" сделает прокурора. А то сволоч мешает Андрюшке косить зелень.


23 серпня 2010, 21:51
Слобода
Не мешайте, они в баньке с телками парятся. И ложили на вас всех большой Х.....


23 серпня 2010, 21:49
ПРИКОЛ
О, а де Малинич з Волошиним???? Поверніть іх на першу полосу!!!!


23 серпня 2010, 21:34
Шаркань
Можу Вам сказати,що в мегаполісі,такому як Берлін,такі маленькі памятники навіть не помітні.Для Ужгорода це дуже велика прикраса,виконана дуже ввдало та символічно.


23 серпня 2010, 21:24
Слобода
Не спешите!!! Шас вмажу, закушу и дам команду.


23 серпня 2010, 21:20
читач
А куди подівся брехливий Слобода, злодій Волошин, хабарник Малинич, шахрай Жолтані. Чому до цього часу не вилили на Ратушняка відро своїх помиїв. Де брудні коментарії. Чому спите виродки?????

Сторінки: 1 2 Наступна В кінець

Додати коментар

Ваше им'я:


Введіть контрольний код, який ви бачите на зображенні:


Якщо ви не бачите контрольний код, це означає, що у вашему браузері відключена підтримка графіки. Включить її і перезавантажте сторінку.
Повідомлення:


Залишаючи коментарі, дотримуйтесь Правил поведінки на сайті.
Коментарі, які не відповідають пунктам виписаних в Правилах - будуть видалені!
Ми будемо дуже вдячні, якщо Ви розмістите посилання на цей матеріал на своєму веб сайті!
Постійна адреса цієї сторінки: http://www.clipnews.info/newstopic.htm?id=20072
 
© 2008, ClipNews.info . Усі права захищені.
Використання матеріалів ClipNews.info дозволяється за умови посилання
(для інтернет-видань — гіперпосилання) на clipnews.info.
Передрук, копіювання чи відтворення інформації,
що містить посилання на інші джерела в будь-якому вигляді заборонено.
       
   
4687340 0