Всі Новини Закарпаття
        

Закарпатському краєзнавчому музею – 65!

Закарпатському краєзнавчому музею – 65! З цієї святкової нагоди 17 червня 2010 року, у приміщенні музею відбулося урочисте зібрання. У ньому взяли участь представники керівництва обласної влади, профспілок, обласних організацій творчих спілок України, громадськості, гості із сусідніх країн, ветерани музейної справи.

Відкриваючи засідання, директор музею Василь Шеба сердечно привітав присутніх із цією святковою подією в житті краю. Коротко окресливши основні віхи творчого поступу працівників музею від його заснування у червні 1945 року по теперішні дні, він відзначив, що колектив сповнений прагненням працювати ще краще, наполегливіше, примножуючи набутки і традиції своїх попередників.

Відтак іменинників і всіх присутніх тепло привітав заступник голови ОДА Іван Качур і вручив групі працівників краєзнавчого музею почесні відзнаки облдержадміністрації.

Заступник голови обласної ради Василь Брензович, у своєму вітальному слові, зокрема, наголосив, що широке відзначення 65-річчя заснування Закарпатського краєзнавчого музею засвідчує: музейна справа у нашому краї на досить солідному рівні. Традиції, започатковані ще Тиводаром Легоцьким, продовжені самовідданою працею Петра Сови, когортою їх послідовників, успішно розвиваються і дають втішні результати уже у ХХІ столітті.

«Щира вдячність і шана теперішньому колективу Закарпатського краєзнавчого музею, - сказав Василь Іванович, - за те, що, зберігши набутки своїх попередників, вони домоглися того, що наш краєзнавчий став не лише візитною карткою Закарпаття, базовим для 121 громадського музею області різних форм власності, але й однією з кращих музейних установ України. Підтвердженням цього є те, що на цій Замковій горі щороку перетинаються маршрути майже 100 тисяч туристів із різних країн світу».

Василь Іванович висловив упевненість, що заходи, які передбачається провести в рамках ювілею Закарпатського краєзнавчого музею ( а це науково-практична конференція, етнічний фестиваль національних громад Закарпаття, творчі зустрічі тощо) стануть позитивним імпульсом для подальшого піднесення музейної справи в області.

Щиро привітавши нинішніх хранителів історії краю і їх шанованих попередників із цією святковою подією у їх житті, і в житті всієї області Василь Брензович вручив почесні відзнаки обласної ради.

Зокрема Почесною грамотою обласної ради за сумлінну працю на ниві розвитку музейної справи, значний внесок у збереження пам’яток історії і культури України пошановано завідувача відділу історії Закарпатського краєзнавчого музею Олену Кобаль.

Подякою обласної ради нагороджено колектив Закарпатського краєзнавчого музею, а також громадські організації: «Яношівська спілка розвитку» (Берегівський район), «Мрія-2009» (с.Косонь, Берегівського району), Фонд розвитку «Боржа» (с. Боржава Берегівського району), «Відродженя Бакти» (с. Бакти Берегівського району), «Квасівський Замок» (Берегівщина).

Відтак на урочистостях іменинників привітали зі святом: начальник управління культури ОДА Юрій Глеба, голова обкому профспілки працівників культури Наталія Товтин, канцлер управління Мукачівської греко-католицької єпархії Петро Береш та інші.

Окрасою свята став виступ народного фольклорно-етнографічного ансамблю «Ужгород» (худ. Керівник В. Шостак), працівників краєзнавчого музею. До речі, цьому відомому на Закарпатті і за його межами саме в ці дні виповнилося 25 років.

Василь Чорногор, Закарпатська обласна рада
      

17/06/10 18:51   Культура

Коментарі (0)

Додати коментар

Ваше им'я:


Введіть контрольний код, який ви бачите на зображенні:


Якщо ви не бачите контрольний код, це означає, що у вашему браузері відключена підтримка графіки. Включить її і перезавантажте сторінку.
Повідомлення:


Залишаючи коментарі, дотримуйтесь Правил поведінки на сайті.
Коментарі, які не відповідають пунктам виписаних в Правилах - будуть видалені!
Ми будемо дуже вдячні, якщо Ви розмістите посилання на цей матеріал на своєму веб сайті!
Постійна адреса цієї сторінки: http://www.clipnews.info/newstopic.htm?id=16588
 
© 2008, ClipNews.info . Усі права захищені.
Використання матеріалів ClipNews.info дозволяється за умови посилання
(для інтернет-видань — гіперпосилання) на clipnews.info.
Передрук, копіювання чи відтворення інформації,
що містить посилання на інші джерела в будь-якому вигляді заборонено.
       
   
4843756 0